Ali Koç Camia’ya Sesleniş Programına Katıldı

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç,FB TV’de yayınlanan Camiaya Sesleniş programına katıldı.

Ali Koç’un açıklamaları şu şekilde:

Sponsorluk konusunda pek çok anlaşma var.Daha az sponsorla daha uzun süreli anlaşmalar yapmak istiyoruz.Bu anlaşmalar bizim için çok önemli anlaşmalar.Sponsorluk ve reklam konusunda Avrupa’da ilk 20’ye girmeyi hedefliyoruz.Futbol da gelir getiren kalıcı sponsorumuz yok.Formanın önü için uluslararası bir marka ile müzakerelerin sonuna geldik diyebilirim.Ya anlaşacağız yada el sıkışıp teşekkür edeceğiz.Futbolda 10-12 milyon Euro’luk sponsorlarımız da bekliyor.Bu konuda acele etmiyoruz.Forma Önünden sonra şort ve kol gelecek.Çorap konusuna girmeyi düşünmüyoruz.Son 4-5 senenin üzerinde çok değerli sponsor alacağız.

Basketbol’a gelecek olursak eğer Avrupa’nın en iyi 3 takımında birinden bahsediyoruz.Bu takımın forması Euroleague boyunca 16 ayrı şehre gidecek ayrıca Türkiye Ligi de var.Düşüncemiz Basketbol takımının sponsorunun uluslararası piyasalara seslenen bir marka olması lazım.Doğuş grubuna teşekkür ediyorum fakat onun ayrılışının bize büyük bir darbe vurduğunu söylemedende geçemeyeceğim.

Linç kampanyasına’da değindi:

Geldiğimizden beri değil,son dönemlerde diyelim.İlk 4 hafta istediğimiz sonuçları alamayınca,Benfica’ya da elenince zayıf bir halde kaldık ve bize zayıf halde iken saldırmak kolay oldu.Bünye zayıfladığı zaman nasıl uçukluyorsa bu saldırıları da buna benzetiyorum.

Biz herkese eşit mesafede olmak istiyoruz.Hatalarımız var,düzelecek çok yönümüz var.Bu konuda da yeniden yapılandırma içerisindeyiz.Biz hiçbir grupla vıcık vıcık ilişkilere girmeyeceğimizi,haber yaptırmak için şirinlik yapmaktan uzak duracağımızı,buna mukabil hiçbir medya grubuna,herhangi bir Fenerbahçe muhabirini şikayet etmeyeceğimiz konusunda söz veriyorum.

Bizim size, sizin de bize ihtiyacınız var. Testiyi kıranlara tesislere girme yasağı gibi cezalar vermeyi yapmayacağız ama oyunculara röportaj gibi konulara testiyi taşıyanlara daha fazla yardımcı olmaya çalışacağız.Bizi hedef alıp külliyen yalan haber yapacaksanız iyi niyetinizi sorgulamamız son derece normal olur.

Ayrıca en küçük tökezlememiz’de medya mensupları ile temasa geçen eski yöneticilerimizin Fenerbahçe ile ne kadar bağdaştığını sorgulamak istiyorum.

Fenerbahçe Taraftarını üzdüğümüz için çok üzülüyorum.Elimde sihirli değnek olmadığını söylemiştim.Bu yol her şekilde güzel olacak.Bugün değilse yarın güzel olacak. Fenerbahçe sürdürülebilir başarılar yaşayacak. Beceremez isek de kongre üyeleri seçimde başkasını seçer.3–4 Mağlubiyetten dolayı inandığım yoldan kolay kolay pes etmeyeceğimizi bilmenizi isterim.

100 oyuncu konusu ciddi anlamda suistimal edildi.Biz bu kulübün geleceği için oyuncu arıyoruz.Görüştüğümüz fakat anlaşamadığımız oyuncular da oldu.Unutmayın ki imkanlarımız bayramdan sonra yaptığımız iki satışla arttı. Fernandao satışı ile sadece Ayew ve Slimani’yi kiralayabildik.Bu liste devam eden bir listedir.Tolga Ciğerci ve Jailson listede yoktu.Yapılan ve yapılmayan bütün transferlerin sorumlusu Cocu,Comolli, Ali Koç ve Semir Özsoy’dur dedi.