Anasayfa Polemik İnceleme Büktel Hakkında Linkler İletişim

 

 
BÜKTEL'İN GÖR DEDİĞİ
 
(Link yazısı)
 

 

 

Ertuğrul Timur'u sansürlemişler

SANSÜRCÜLERİN BİLE                 SANSÜRLENMESİNE KARŞIYIM!

Ertuğrul Timur, diğer tüm tiyatro sitelerimizin sahipleri gibi, "Özdemir Nutku ve OYÇED skandalı"nı, "Çığ skandalı"nı, "Omurgasızlar skandalı"nı, "Ölüleri Gömün skandalı"nı görmezden gelen, okurlarından gizleyen bir sansürcüdür. Ama ben, onun bile sansürlenmesine karşı olduğum için, eğer Timur'un sansürlendiği konusundaki iddiaları doğruysa, mail grup moderatörlerini sansürcülerden oluşturduğu için, Ufuk Uras'ı kınıyorum. Eğer Timur'un sansürlendiği iddiası doğru değilse, sayın Uras'tan açıklama bekliyorum.

Durum açıklık kazanıncaya dek, ortadaki tek beyanı (Timur'unkini) doğru sayıyor ve sansürlenen Timur'a destek vermek adına, Timur'un, Uras ekibince sansürlendiğini iddia ettiği metnini, burada aynen yayınlayarak, okurlarımızın dikkatine sunuyorum. İşte (kendinden başkalarının sansür yapma hakkını tanımayan, kendi yaptığı sansürden başka tüm sansürlere kahramanca karşı çıkan, sansür yapmanın yalnızca kendi hakkı olduğuna inanan) sansürcü Timur'un sansürlenen metni:

Ortak sol seçmende çatlak ve sol sansürcüler işbaşında!
Ufuk Uras mail grup moderatörleri sansürcülüğe başladı!!!
Bazı mailler moderatörler tarafından grup üyelerine gönderilmiyor. Mail grup üyesi olarak yazılan mailleri almaktayım, okumaktayım; ama benim maillerim gruba gönderilmemekte. En son aşağıda okuyacağınız sansürlendi.
Bir sol grupta sansürcülüğün hiç bir mazeretini kabul edemiyorum. Biz generallerin darbesinde susmadık 2 moderatörün sansürüyle mi susturulacağız? Bu sansürlemeler suskunluğu değil; tersi farklı zeminlerde sesimizi yükseltmeyi getirir ki, bu da olumlu bir durum olmasa gerek. Sansürcü moderatörlere karşı özgürce tartışmak üzere, herkesi bu alana davet etmekteyiz.

ORTAK SOL SEÇMENDE İLK ÇATLAK: URAS - DTP İLİŞKİLERİ NASIL OLMALI? VE DTP'YE BAKIŞTA FARKLILIKLAR ÜZERİNE GRUBA YAZDIĞIM VE SANSÜRLENEN E-MAİLİM;

Görülen şudur ki Ufuk Uras yada ortak sol aday konusunda bir araya gelenler, belli konularda henüz ortak politika geliştirememiş.
Örneğin bir arkadaşımız Ufuk Uras'ın seçilen DTP'lilerle birlikte mücadele etmesi gerektiğini öne sürerken, bir diğeri DTP'lileri Kürt milliyetçiliğiyle nitelemekte. Bir başkası ise "ezilen halkların milliyetçisi mi?" olur diyerek; DTP'li herkesi doğal yoldaşları saymakta. Konuya gerçek bir sosyalist gibi, yani sınıfsal bakılmaktan vazgeçildiğinden beri, Kürt konusu ve daha bir çok konuda ne diyeceğimizi, nasıl tavır alacağımızı şaşırmış durumdayız arkadaşlar.
PKK (yada DTP farketmez) sınıfsal mı yaklaşıyor? DTP'li adaylar içinde işadamı da vardır. İşadamı da Ufuk Uras'ın yada bizim yoldaşımız mıdır? Daha önce Kürt hareketinden çıkanlar Fazilet Partisi yada SHP ile işbirliği ile meclise, yada belediyeye girmemiş midir? Amerika'yla ilişkileri iddia edilirken, PKK (yada DTP)'den Amerikan emperyalizmine karşı bir tek açıklama yapılmış mıdır? Önder imamları ile bugün PKK'nın geldiği nokta, soldan çok uzak, sadece ve sadece bir Kürtçülük mücadelesi değil midir? Kürt köylüsünün, işçisinin çıkarıyla, Kürt ağasının, işadamının çıkarını aynı savaşta, mücadelede birleştirebilmiş bir hareket, sınıf hareketi yada sosyalist olabilir mi? Ezilen halkların milliyetçi yada ırkçı olamayacağını kim söylemiş? En ezilen halklardan, Musevi halkların tarihte milliyetçi, etnik kökenci girişimleri de mi hatırlanmıyor? Ezilen halkların bağımsızlık mücadelesi yada karşı mücadelesi eşittir; sosyalizm demek değildir. PKK (yada DTP) siyasal kimliğini net koyup, gerici güçlerle yada düzen partileriyle işbirliğinin özeleştirisini vermeden, iddialara karşı Amerikan emperyalizmine karşı somut bir açıklama getirmeden, kim onları sosyalistlerin kucaklamasını bekleyebilir?
Ufuk Uras'ın karşısına rakip çıkarmadılar diye şükran duyup, bu sol hareketi yada meclise giren biricik ortak sol adayı DTP' nin minnetine mi terkedeceğiz?
Ertuğrul Timur 25.07.2007 21:07:12

—————————————

 

Timur ve Demirkanlı, Bulunmaz'ı cevapladı

YAVUZ HIRSIZ!

Timur ve Demirkanlı, tiyatrom.com'da yayınladıkları  birer  yazıyla Bulunmaz'a cevap verdiler. Okurlar arasında Demirkanlı'dan, "Alın Size kanıt!" başlıklı bomba gibi bir  cevap yazısı bekleyenler, Demirkanlı'nın Bulunmaz'a "Kanıt istiyordun, işte kanıt!... Şimdi sözünü tutup bundan böyle benim dergimin her sayısından 100 taneyi üst fiyatından almanı bekliyorum. Bu sözünü tutmazsan, alçak, yalancı ve şerefsizsin!" diyeceğini uman saf insanlar varsa, onlara kötü haber: Hayal kırıklığına uğrayacaklar.

Demirkanlı, hiç öyle şeyler söylemiyor. O daha çok yavuz hırsız taktiği uygulayıp, (Hilmi Bulunmaz'a yalanı için hesap vermek yerine) sanki (yazısının tümüne dayanak yaptığı konuda) yalancı çıkmış olmak, utanılacak bir şey değilmiş gibi, hiç önemli değilmiş gibi bir tavır takınarak; büyük bir pişkinlikle konuyu değiştirip, bambaşka bir telden çalarak; Hilmi'ye, "Polis senin tiyatronu ne zaman bastı, lütfen açıklar mısın?" mealinde bir soruyu, sanki çok kazık bir soruymuş gibi, otuz kere tekrarlayarak, soruyor. Yakalanan son yalanı için kendisi  Bulunmaz'a hesap vereceğine, özür dileyeceğine, konuyu değiştirip Bulunmaz'dan hesap soruyor. Utanmazlığın, ucuz kurnazlığın bu kadarı, eminiz ki, midesizlerden başka herkesin midesini bulandırıyor.

Bize gönderilmediği halde her iki yazıyı da, sitemizde kendi mizanpajımızla  yayınlayacağız. Kiramızı  öder ödemez ilk işimiz bu olacak! Ama o kadar beklemek istemeyenler için, Timur ve Demirkanlı'nın tiyatrom.com'daki söz konusu yazılarına link veriyoruz:

Ertuğrul Timur, SAYIN HİLMİ BULUNMAZ'A KISA BİR YANIT              

Mustafa Demirkanlı, VEKALET DÖNEMİ

Güncelleme 4 Ocak 2008: tiyatrom.com'da çıkmış olan yukarıdaki iki yazının da linkleri artık çalışmıyor. tiyatrom.com sahibi A. Ertuğrul Timur (nam-ı diğer 3. Abdülhamid),  kendine de sansür uygulayıp tükürdüğünü yalamış ve yukarıdaki iki yazıyı sitesinden silip atmış. Yazıların, coskunbuktel.com'daki sayfalarına ulaşmak için, lütfen tıklayınız:

Timur, "Sayın Hilmi Bulunmaz'a Kısa Bir Yanıt"

Demirkanlı, "Vekalet Dönemi"